خبرهای ویژه

» اخبار » تهدید ترامپ به استفاده از وتو علیه مصوبه کنگره

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۲:۳۰

 کد خبر: 14657
 17 بازدید

تهدید ترامپ به استفاده از وتو علیه مصوبه کنگره

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه به طور آشکار و شفاف اعلام کرده است که همان طور که قول داده است برای رد مصوبه کنگره با هدف لغو حالت فوق العاده ملی مرزی، از قدرت و اختیاراتش در وتوی قوانین، استفاده خواهد […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه به طور آشکار و شفاف اعلام کرده است که همان طور که قول داده است برای رد مصوبه کنگره با هدف لغو حالت فوق العاده ملی مرزی، از قدرت و اختیاراتش در وتوی قوانین، استفاده خواهد کرد.

مصوبه کنگره آمریکا در خصوص رد حالت فوق العاده ملی که ترامپ به بهانه وضعیت موجود در مرز این کشور با مکزیک اعلام کرده است، یک شکست بزرگ برای رئیس جمهور ایالات متحده به شمار می رود.

پس از آنکه ده ها نماینده جمهوریخواه در حمایت از همه دموکرات ها به قطعنامه ای رای دادند که بر اساس آن تصمیم ترامپ برای اعلام وضعیت حالت فوق العاده ملی در مناطق مرزی را لغو می کند، رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی وعده داده است که این مصوبه را وتو خواهد کرد.

مناقشات بین دولت و کنگره آمریکا بر سر تامین منابع مالی پیشنهادی ترامپ برای احداث دیوار مرزی مکزیک همچنان ادامه دارد. این مناقشات موجب شد تا دولت آمریکا در ماه دسامبر به تعطیلی کشیده شود. این طولانی ترین تعطیلی فعالیت های دولت آمریکا در تاریخ معاصر این کشور به شمار می رود.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات