خبرهای ویژه

» خواص مواد غذایی » خواص تخم آفتاب گردان + مزایا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۱۴:۰۰

 کد خبر: 12628
 55 بازدید

خواص تخم آفتاب گردان + مزایا

دانه های آفتابگردان با دیابت، بیماری های قلبی و شاید حتی سرطان مبارزه میکنند! دانه های آفتاب گردان علاوه بر عطر و طعم عالی که دارند شامل بافت شکننده و جذاب و سرگرم کننده هستند. این دانه های دوست داشتنی مقادیر زیادی مواد مغذی دارند و با بسیاری از مزایای سلامتی همراه هستند، از جمله […]

دانه های آفتابگردان با دیابت، بیماری های قلبی و شاید حتی سرطان مبارزه میکنند! دانه های آفتاب گردان علاوه بر عطر و طعم عالی که دارند شامل بافت شکننده و جذاب و سرگرم کننده هستند.
این دانه های دوست داشتنی مقادیر زیادی مواد مغذی دارند و با بسیاری از مزایای سلامتی همراه هستند، از جمله افزایش سلامت پوست و محافظت از استخوان ها.
تخم آفتابگردان به عنوان میوه آفتابگردان محسوب می شود که شامل هسته های خوراکی است که توسط پوسته سیاه پوشیده شده است. از دانه ها به منظور استخراج روغن یا خشک کردن و برشته کردن یا مصرف آن به عنوان میان وعده های محبوب استفاده می شوند . آنها همچنین می توانند به سالادها، کافه ها، کاسه های صبحانه و دسرها اضافه شوند تا غذاها را با پیچ و خم و رضایت بخش به ارمغان بیاورند.
تخم آفتاب گردان با بسیاری از مواد مغذی مهم بارگذاری می شوند و با تعدادی از مزایای بهداشتی مرتبط هستند. مطالعات نشان می دهد که مواد مغذی و ترکیبات موجود در دانه های آفتابگردان می توانند خطر بیماری قلبی را کاهش دهند، مبارزه با سرطان، در بهبود عملکرد تیروئید و حفظ قند خون مفید باشند. و از همه مهمتر، دانه های آفتابگردان خوشمزه و همه جانبه هستند، و به راحتی می توان آنها را به یک رژیم غذایی سالم و منظم اضافه کرد.
مزایای تخم آفتاب گردان :
کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی
ممکن است مبارزه با سرطان کمک کند
بهبود عملکرد تیروئید
مبارزه با شکستگی استخوان و گرفتگی عضلانی
تعادل سطح قند خون
ارتقاء سلامت پوست


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : خواص مواد غذایی , سلامتی
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات