خبرهای ویژه

» اسرار خانه داری » در خانه گل برگ قاشقی نگه ‌دارید! +شرایط نگه داری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ - ۱۰:۰۰

 کد خبر: 11946
 100 بازدید

در خانه گل برگ قاشقی نگه ‌دارید! +شرایط نگه داری

هر روزه در معرض بسیاری از آلودگی ها هستیم و برای پاکسازی هوای محل زندگی و جلوگیری از ابتلا به بیماری تنفسی میتوان از گیاهان استفاده کرد. نگه داشتن گیاه در آپارتمان و خانه علاوه بر زیبایی محیط ، حس خوبی به افراد می دهد. گیاه برگ قاشقی یکی از گیاهان بسیار محبوب و زیبایی […]

هر روزه در معرض بسیاری از آلودگی ها هستیم و برای پاکسازی هوای محل زندگی و جلوگیری از ابتلا به بیماری تنفسی میتوان از گیاهان استفاده کرد.

نگه داشتن گیاه در آپارتمان و خانه علاوه بر زیبایی محیط ، حس خوبی به افراد می دهد. گیاه برگ قاشقی یکی از گیاهان بسیار محبوب و زیبایی است که حتما آنرا در آپارتمان ها ، رستوران و ادارات دیده اید.
این گیاه برگ های قلبی شکل و گوشتی دارد و محل زندگی آن جنگل های نسبتا تاریک آمازون میباشد ، به همین دلیل برای رشد در آپارتمان مناسب است و به نور زیادی نیاز ندارد.
   پاکسازی  این گل تمام گازهای سمی موجود در خانه شما را نابود و سلامتتان را تضمین می‌کند ، همچنین باعث آرامش روان و محافظ در برابر انرژی منفی است.
   شرایط نگه داری

   نور و دما : نور مستقیم آفتاب و اشعه بخصوص در هنگام ظهر میتواند به گیاه آسیب برساند و همان نوری که از پست پنجره می آید برای رشد کافیست. در رابطه با دما هم باید بگوییم برگ قاشقی گرمایی است و به هوای خنک نیاز دارد.
   آبیاری : برای آبیاری برگ قاشقی خیلی عجله نکنید ، این گیاه برگ های گوشتی دارد و مقداری آب را در برگ هایش ذخیره میکند و دچار بی آبی نمیشود. وقتی سطح خاک کاملا خشک شد زمانی است که ذخیره آبش تمام شده و باید بهش سر بزنید.
   زمان تعویض گلدان : ریشه های این گیاه سطحی و ریز است ، ترجیح میدهند گلدان و خانه شان کوچک باشد.معمولا هر ۲ یا ۳ سال نیاز دارد تا خانه اش بزرگتر شود و بهتر است اینکار در فصل بهار انجام شود.
   تغذیه : برگ قاشقی هر دوهفته یکبار نیاز به کودهی پیدا میکند. رنگ روشن برگها یا رشد کم آنها نشانه های گرسنگی گیاه میباشد.

    نکاتی برای نگه داری :

۱-  خم شدن برگ های قاشقی و حالت افتادگی  به دلیل تشنگی گیاه است و نیاز فوری به آبیاری دارد.
۲-  درست است این گیاه جای خنک را دوست دارد ولی سرمای زیاد هم باعث میشود برگ هایش بریزد!
۳-  مثل همه گل ها در برگ قاشقی هم آبیاری زیاد باعث پوسیدگی میشود.
۴-  اگر کنه های قرمز مشاهده شد یا رنگ گیاه در حال زرد شدن است ، نیاز به سمپاشی دارد که بهتر است هر دوهفته انجام شود.
۵-  نور زیاد برای گیاه مضر است و باعث سفید شدن و رنگ پریدگی میشود ، برگ قاشقی را در محلی بگذارید که نور کمتری بهش برسد.


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : اسرار خانه داری , سلامتی , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات