خبرهای ویژه

» آشپزی » طرز تهیه تخم مرغ آب پز

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۹:۰۰

 کد خبر: 12602
 90 بازدید

طرز تهیه تخم مرغ آب پز

تخم مرغ آب پز کامل چگونه است؟ سفیده تخم مرغ نسبت به زرده آن قویتر هستند و برای سفت شدن زمان بیشتری نیاز دارد. اگر تخم مرغ کامل پخته نشود شما با زرده خامه ای مواجه میشوید. جوشیدن تخم مرغ تنها راه سخت کردن چوسته آن است. تخم مرغ برای سخت شدن باید سه مرحله […]

تخم مرغ آب پز کامل چگونه است؟ سفیده تخم مرغ نسبت به زرده آن قویتر هستند و برای سفت شدن زمان بیشتری نیاز دارد. اگر تخم مرغ کامل پخته نشود شما با زرده خامه ای مواجه میشوید. جوشیدن تخم مرغ تنها راه سخت کردن چوسته آن است. تخم مرغ برای سخت شدن باید سه مرحله را پشت سر بگذارد :

ابتدا تخم مرغ را در یک ظرف قرار دهید و سپس به آن آب اضافه کنید. برای جلوگیری از آسیب های احتمالی هنگام به آب انداختن تخم مرغ ها آب را در مرحله دوم به آن اضافه میکنیم.

بهتر است برای آب پز کردن ، از تخم مرغ هایی که به مدت یک هفته در یخچال مانده استفاده شود و تخم مرغ های تازه را سرخ کنید.

در مرحله بعد شعله را روشن کنید و اجازه دهید آب ب جوش بیاید. زرده تخم مرغ در تماس با حرارت زیاد از طریق یک واکنش شیمیایی به زرده سخت تبدیل میشود. تخم مرغ ها بین ۱۴ تا ۱۷ دقیقه زمان نیاز دارند تا سخت شوند. این میزان به اندازه تخم مرغ و اینکه چقدر میخواهید سخت شود بستگی دارد.

برای سفت شدن تخم مرغ های کوچک ۱۴ دقیقه زمان کافی است و برای تخم مرغ های بزرگتر هم به مدت ۱۷ دقیقه.

در مرحله آخر تخم مرغ ها را از ظرف یرون آورده و در آب خنک قرار دهید. آب سرد تخم مرغ را خنک میکند و پوست کندن را آسانتر میکند ، همچنین از مشکل زرده سبز هم  جلوگیری میکند.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : آشپزی , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات