خبرهای ویژه

» خواص مواد غذایی » فواید قهوه برای سلامتی, چربی سوزی با قهوه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۱۱:۰۰

 کد خبر: 12266
 58 بازدید

فواید قهوه برای سلامتی, چربی سوزی با قهوه

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است. با توجه به سطح بالای آنتی اکسیدان و مواد مغذی ، به نظر میرسد قهوه کلملا سالم باشد. دیابتی ها قهوه مصرف کنند ، قهوه خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش میدهد. سطح انرژی را بالا میبرد و باعث میشود هوشمندانه تر عمل کنید […]

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است. با توجه به سطح بالای آنتی اکسیدان و مواد مغذی ، به نظر میرسد قهوه کلملا سالم باشد. دیابتی ها قهوه مصرف کنند ، قهوه خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش میدهد.
سطح انرژی را بالا میبرد و باعث میشود هوشمندانه تر عمل کنید
قهوه به دلیل داشتن کافئین ، برای از بین بردن احساس خستگی مفید است و سطح انرژی افراد را هم افزایش میدهد. پس از مصرف قهوه ، کافئین موجود در آن وارد جریان خون شما شده و به مغز میرسد. مغز به طور طبیعی بعد از بیدار شدن فرد تا زمان خواب آدنوزین تولید میکند ، این مولکول باعث میشود فرد به خواب برود.
هنگامی که کافئین به مغز میرسد کار آدنوزین را مختل میکند ، به گیرنده های مولکول آدنوزین متصل شده و در نتیجه فرد احساس هوشیاری میکند .
بسیاری از مطالعات نشان می دهد که قهوه، جنبه های مختلف عملکرد مغز را بهبود می بخشد ، از جمله حافظه، خلق و خو، هوشیاری، سطح انرژی، زمان واکنش و عملکرد ذهنی عمومی .
چربی سوزی با قهوه
کافئین سیستم عصبی را تحریک کرده و سلول های چربی را برای شکستن آماده میکند. تحقیقات نشان میدهد کافئین میتواند میزان متابولیسم بدن را ۳تا ۱۱ درصد افزایش دهد. کافئین به طور ویژه چربی سوزی را در افراد چاق ۱۰درصد و در افرای که چربی کمتری دارد ۲۹درصد افزایش میدهد. با این حال افرادی که روزانه قهوه مصرف میکنند چربی سوزی برایشان کمتر اتفاق می افتد.
بهبود عملکرد فیزیکی
کافئین سطح آدرنالین را در خون افزایش میدهد ، چربی بدن را تجزیه میکند و اسیدهای چرب آزاد شده را به عنوان سوخت استفاده میکند. باتوجه به این دو مورد تعجبی ندارد که بگوییم کافئین عملکرد بدن را بطور متوسط تا ۱۲ درصد افزایش میدهد.
خطر ابتلا به پارکینسون را کاهش میدهد
بیماری پارکینسون بعد از آلزایمر شایعترین بیماری عصب مغری است. این بیماری ناشی از مرگ نورون های تولید کننده دوپامین در مغر میباشد. تحقیقات نشان میدهد افرادی که قهوه مصرف میکنند به دلیل وجود کافئین ، خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را تا ۶۰ درصد کاهش میدهد.
مبارزه با افسردگی با قهوه
افسردگی یک اختلال روانی جدی است که باعث کاهش قابل توجه کیفیت زندگی می شود. تحقیقات نشان میدهد افرادی که روزانه ۴فنجان یا بیشتر قهوه مصرف میکنند ، خطر ابتلا به افسردگی و خودکشی در آنها ۲۰درصد کمتر از دیگران است.
کاهش خطر سکته مغزی
بله درست است که قهوه فشار خون را افزایش میدهد. هربار مصرف قهوه اثر بسیار کمی بر روی فشار خون میگذارد و زمانی مشکل ساز میشود که مصرف آن زیاد شود.
قهوه ممکن است سبب کاهش شدید فشار خون هم بشود. مصرف کنندگان قهوه ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته مغزی کمتری دارند.


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : خواص مواد غذایی , سلامتی , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات