خبرهای ویژه

» اجتماعی » ماسابومی هوسونو + تفاوت فرهنگهای غنی است که باعث پیشرفت و تمدن ملت ها میشود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ - ۱۱:۳۰

 کد خبر: 12431
 94 بازدید

ماسابومی هوسونو + تفاوت فرهنگهای غنی است که باعث پیشرفت و تمدن ملت ها میشود

ماسابومی هوسونو، کارمند وزارت حمل و نقل ژاپن، تنها مسافر ژاپنی کشتی تایتانیک بود که در شب حادثه به طرز معجزه آسایی از قسمت درجه دو کشتی، خود را به عرشه کشتی رسانده و در تاریکی شب و دور از چشم مامورین به داخل قایق نجات شماره ۱۰ که تنها یک جای خالی داشت پرید […]

ماسابومی هوسونو، کارمند وزارت حمل و نقل ژاپن، تنها مسافر ژاپنی کشتی تایتانیک بود که در شب حادثه به طرز معجزه آسایی از قسمت درجه دو کشتی، خود را به عرشه کشتی رسانده و در تاریکی شب و دور از چشم مامورین به داخل قایق نجات شماره ۱۰ که تنها یک جای خالی داشت پرید و نجات یافت…!

وی به محض ورود به ژاپن مورد حمله مردم و رسانه ها قرار گرفت، مردم ژاپن بخاطر اینکه او نتوانسته بود روح از خود گذشتگی و ایثار را آنگونه که در وجود ژاپنی ها هست را نشان دهد،به او پشت کردند و او را ترسویی نامیدند که با نادیده گرفتن زنان و کودکان توانسته بود جان خود را نجات دهد!

دولت به دلیل رفتار دور از شأن یک کارمند دولت ژاپن او را از کار اخراج کرد ! از جامعه طرد شد، و حتی داستان بزدل بودن و ترسو بودنش را در کتابهای درسی ژاپن گنجاندند… و از او به عنوان کسی که نتوانسته بود روح مردم ژاپن را نشان دهد انتقاد شده بود! تا سرانجام در فقر و تنهایی و سرافکندگی بدرود حیات گفت…!

ما در فرهنگ خود اینگونه افراد را تیز یا زرنگ می نامیم!

در هر جامعه ایی این تفاوت فرهنگهای غنی است که باعث پیشرفت و تمدن ملتها میشود.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , فرهنگی , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات