خبرهای ویژه

» آشپزی » نکاتی برای بهتر شستن ظروف

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ - ۱۳:۰۸

 کد خبر: 11916
 128 بازدید

نکاتی برای بهتر شستن ظروف

ظرف های کثیف منابع اصلی ویروس و باکتری هستند.حواستان باشد قبل از شستن ظروف حتما سینک و اسکاج ضدعفونی شده باشند تا میکروب ها به ظرفهایتان انتقال پیدا نکنند. ظرف شستن میتواند تمرکزو آرامش فرد را هم افزایش دهد . مهم نیست شما با چه روشی ظرف میشویید در هر حال امکان دارد  اشتباه کنید […]

ظرف های کثیف منابع اصلی ویروس و باکتری هستند.حواستان باشد قبل از شستن ظروف حتما سینک و اسکاج ضدعفونی شده باشند تا میکروب ها به ظرفهایتان انتقال پیدا نکنند. ظرف شستن میتواند تمرکزو آرامش فرد را هم افزایش دهد . مهم نیست شما با چه روشی ظرف میشویید در هر حال امکان دارد  اشتباه کنید و منجر به بروز بیماری شوید!

۱- از مایع ظرف شویی کمتر استفاده کنید
سعی کنید در ظرف شستن از مواد شوینده کمتر استفاده کنید. استفاده زیاد از مواد شوینده ارتباطی به تمیزتر شدن ظروف ندارد و فقط باعث هدر رفتن آب و بیشتر خسته شدنتان میشود. در ماشین ظرف شویی هم اگر مواد  شوینده زیاد استفاده شود مواد از روی ظروف بطور کامل پاک نشده و بعذ از شست و شو غذا را همراه با سموم موجود در مواد شیمیایی میل میکنید.

۲- ظرف کثیف را خیس کنید
اگر نمیخواهید بعد از غذا خوذدن ظرف هارا بشویید بهتر است آنها را درون سینک بریزید و خیس کنید تا شستنشان بعد از چند ساعت برایتان سخت نشود.

۳- ظروف کثیف را زیاد به حال خودشان رها نکنید
اگر ظرف را خیس کرده اید و کنار گذاشتید تا بشویید زیاد طولش ندهید چراکه فضای خیس برای کپک زدن فضای بسیار مناسبی میباشد.

۴- شستن چاقو و لیوان با دقت بیشتر
برای شستن بعضی ظروف مانند چاقو و لیواد و قاشق و چنگال وقت بیشتری بگذارید ، وقتی ظروف را به سرعت می شوید مقداری مواد بین دندانه ها باقی می ماند. پس از شستن ، باکتری اغلب در ظرف باقی می ماند بنابراین باید با دقت آنها را بررسی کنید و برای جلوگیری از رشد باکتری ها آن ها را آبکشی کنید .

۵- در شستن تخته گوشت دقت کنید
   سبزیجات و یا یخته گوشت باید به خوبی ضدعفونی شوند و شستن با اسفنج و صابون کافی نیست. سعی کنید با محلول ضد عفونی به خوبی بشویید تا میکروبها از بین بروند.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : آشپزی , اسرار خانه داری , سلامتی , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات