خبرهای ویژه

» اسرار خانه داری » ویژگی های لباس نوزاد + در هنگام خرید لباس کودک به چند نکته توجه کنید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۰ - ۱۰:۳۰

 کد خبر: 12106
 87 بازدید

ویژگی های لباس نوزاد + در هنگام خرید لباس کودک به چند نکته توجه کنید

همیشه هنگام خرید لباس نوزاد لباس مناسب همان فصل را بخرید. برای مثال اگر کودک متولد اسفند است، پس به زودی بهار را در پیش دارد و لازم نیست لباس های ضخیم زمستانی برایش تهیه کنید. متناسب با رشد کودکتان برایش لباس بخرید. به عنوان مثال در نوزادی لباس ۱ سالگی برایش نخرید. برای دوران […]

همیشه هنگام خرید لباس نوزاد لباس مناسب همان فصل را بخرید. برای مثال اگر کودک متولد اسفند است، پس به زودی بهار را در پیش دارد و لازم نیست لباس های ضخیم زمستانی برایش تهیه کنید. متناسب با رشد کودکتان برایش لباس بخرید. به عنوان مثال در نوزادی لباس ۱ سالگی برایش نخرید. برای دوران نوزادی لباس زیادی نخرید چون بچه وقتی بزرگتر می‌شود و غذا خور می‌شود به لباس‌های بیشتری نیاز دارد.

هنگام خرید لباس برای نوزاد حتما زیرپوش‌های زیر دکمه دار بخرید. این زیرپوش‌ها خیلی مفیدند؛ از سویی باعث می‌شوند که پهلوی بچه پوشیده بماند و سرما نخورد؛ از سوی دیگر هنگامی که کسی کودک را در آغوش می‌گیرد، ممکن است بلوز بچه بالا رفته و دست شخص روی پوست لطیف پهلوی بچه قرار گیرد و بچه  اذیت شود. پوشیدن زیرپوش زیر دکمه دار برای کودک فواید زیادی دارد.

این زیرپوش‌ها باعث می‌شوند که پوشک بچه تکان نخورد و محکم بماند، باعث می‌شود شلوار بچه محکم بایستد و پایین نیاید، همچنین از کمر و پهاوهای بچه به خوبی محافظت می‌کنند.

۱- هیچ وقت این پک‌های لباس را خریداری نکنید. این پکیج‌ها خیلی از لوازمی که دارد هیچگاه به کار نمی‌آید. سعی کنید همیشه فقط آن چیزی را که نیاز دارید بخرید.

۲- هنگام خرید لباس سرهمی برای نوزاد توجه داشته باشید که نوع بدون جوراب آن را خریداری کنید. چون وقتی کودک قد می‌کشد نوع جورابی آن برایش کوچک می‌شود.

۳- هنگام خرید لباس برای نوزاد کلاه نخی را فراموش نکنید. چون سر نوزاد تا چند وقت نرم و شل است و باید مرتب کلاه سرش باشد تا از سرش محافظت شود. و از ضربه دیدن و سرماخوردگی جلوگیری شود.

۴- سعی کنید هنگام خرید لباس برای نوزاد لباس‌های مهمانی زیاد نخرید. چون لباس مهمانی زیاد برای نوزاد قابل استفاده نیست، چون بچه‌های نوزاد تا کوچک هستند بیشتر در خانه می‌مانند.

۵- بلوزهای یقه فرشته بگیرید. معمولا سر بچه نسبت به بدنش بزرگ است. موقع پوشیدن لباس یقه آن در سر بچه گیر می‌کند و اذیت می‌شود؛ اما یقه فرشته خیلی خوب و گشاد و البته زیباست و به راحتی از سر بچه رد می‌شود.

۶- در خرید جوراب دقت کنید که کش خیلی سفتی نداشته باشد. پوست بچه‌ها خیلی حساس و ظریف است و کش سفت جوراب اذیتشان خواهدکرد.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اسرار خانه داری , سلامتی , کودکان
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات