خبرهای ویژه

» اسرار خانه داری » پاک کردن لکه از روی فرش سرامیک و کابینت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ - ۱۱:۰۰

 کد خبر: 11913
 99 بازدید

پاک کردن لکه از روی فرش سرامیک و کابینت

لکه مایعات و کثیفی روی فرش یا سطوح دیگر میتواند برای هرکسی آزار دهنده باشد . موادهای شیمیایی مانند پاک کننده ها هم برای خودتان و هم برای فرزندتان مضر میباشد ، اگر نمیخواهید از مواد گران قیمت پاک کننده استفاده کنید باما همراه باشید.    پاک کردن لکه های چربی برای پاک کردن لکه […]

لکه مایعات و کثیفی روی فرش یا سطوح دیگر میتواند برای هرکسی آزار دهنده باشد . موادهای شیمیایی مانند پاک کننده ها هم برای خودتان و هم برای فرزندتان مضر میباشد ، اگر نمیخواهید از مواد گران قیمت پاک کننده استفاده کنید باما همراه باشید.
   پاک کردن لکه های چربی
برای پاک کردن لکه چربی از محلول آب گرم و مایع ظرف شویی و جوش شیرین استفاده کنید. پس از دست کردن محلول یک دسمال یا اسفنج برداشته و روی لکه ها اعمال کنید.
   پاک کردن اثر آدامس
این روش در همه موارد بدردتان میخورد کافیست چند تکه یخ را در نایلون بگذارید و روی محل بکشید. آنقدر اینکار را ادامه دهید تا آدامس جدا شود و لکه آن از بین برود.
   از بین بردن لکه های بو دار
سرکه را با آب مخلوط کرده و با پارچه روی لکه بمالید.برای از بین بردن بوی بد از جوش شیرین هم میتوان استفاده کرد.
   از بین بردن لکه های تازه
نمک! بله با استفاده از نمک میتوان کثیفی و لکه های تازه را از بین برد.
   از بین بردن لکه فرش با آمونیاک و سرکه
آمونیاک یک پاک کننده طبیعی است اما امکان دارد باعث تغییر رنگ فرش شود. قبل از استفاده روی قسمت کوچکی از فرش امتحان شود. مخلوط سرکه و آمونیاک یک راه حل عالی برای تمیزکاری و از بین بردن بوی بد است.
   استفاده از جوهرنمک و وایتکس
برای از بین بردن لکه از جوهرنمک و وایتکس و هرمواد شوینده قوی هم میتوان استفاده کرد ولی در مکان هایی که هواکش مناسب ندارد استفاده نکید ، این کار باعث التهاب و سوزش در برونش ها، تنگی برونش، خس خس و تنگی تنفس می شود.
   شکر قهوا ای و پوست لیمو
ترکیب شگر قهوه ای و پوست لیمو یک پاک کننده عالی برای فرش میباشد. ترکیب این دو ماده سمی نمیباشد و برای سلامتی هم مضر نیست و همچنین پوست لیمو به خوش بو شدن فرش کمک مکیند.


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : اسرار خانه داری , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات