خبرهای ویژه

» مطالب خواندنی » پایتخت موسیقی جهان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۱۲:۰۰

 کد خبر: 12617
 83 بازدید

پایتخت موسیقی جهان

نیواورلئان وقتی شما به دنبال مکان هایی هستید که ممکن است پایتخت موسیقی جهان باشد ، باید به بزرگترین شهرهای جهان نگاه کنید. در مرحله بعد هم به دنبال شهری باشید که جمعیت بزرگ آن طعم و مزه ای از سلیقه موسیقی داشته باشند. ایالات متحده دارای چندین شهر است که میشود آنها را به […]

نیواورلئان
وقتی شما به دنبال مکان هایی هستید که ممکن است پایتخت موسیقی جهان باشد ، باید به بزرگترین شهرهای جهان نگاه کنید. در مرحله بعد هم به دنبال شهری باشید که جمعیت بزرگ آن طعم و مزه ای از سلیقه موسیقی داشته باشند.
ایالات متحده دارای چندین شهر است که میشود آنها را به عنوان “شهر موسیقی” شناخت. اما به عنوان محل تولد جاز، یک سبک موسیقی که بسیاری از سبک های دیگر موسیقی را تولید کرده است ، شهر نیواورلئان در این زمینه بزرگترین حکومت را دارد. هر بهار، در انتهای ماه آوریل تا اوایل ماه مه، این شهر میزبان جشنواره جاز و میراث نیواورلئان است .
همچنین این شهر به عنوان جاز فست ( Jazz Fest ) مشهور است که یکی از بزرگترین جشنواره های جاز در جهان است. دارای طیف گسترده ای از موسیقی است، از جمله انجیل، بلوز، راک و موسیقی بومی لوئیزیانا.
شیکاگو
شهر بزرگ شیکاگو محل های موسیقی را برای هر سلیقه ای دارد، اما شناخته ترین آن بلوز است. سبک “شیکاگو بلوز” در دوران پس از جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد، زمانی که بسیاری ازمردم جنوب آفریقا در جستجوی شغل به شمال صنعتی رفتند. آنها با سبک های موسیقی دلتای رودخانه می سی سی پی روبرو شدند، اما با استفاده از تجهیزات الکتریکی این موسیقی را با صدای “کامل تر” نواختند. معروف ترین نام های شیکاگو بلوز عبارتند از Muddy Waters، Howlin Wolf و Buddy Guy.
امروز بهترین مکان برای لذت بردن از شیکاگو بلوز در شیکاگو در فستیوال بلوز شیکاگو است که در اوایل ماه ژوئن برگزار می شود.
ممفیس
ممفیس مانند شیکاگو بلوز است. خیابان بییل معروف ترین و موزیکال ترین خیابان در ممفیس است و در آنجا بیشترین محل برگزاری بهترین محل های موسیقی در ممفیس را پیدا خواهید کرد.

آستین
خانه ای از جشنواره های موسیقی محبوب مانند South Southwest و جشنواره آستین شهر Limits و همچنین بزرگترین دانشگاه دولتی در این کشور (دانشگاه تگزاس، مانند بسیاری از کالج ها، زمینه ای برای پرورش استعداد خلاقانه موسیقی است) ، به آستین لقب “پایتخت زنده موسیقی جهان” را داده است.


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : مطالب خواندنی , موسیقی
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات