خبرهای ویژه

» روان شناسی » کاهش استرس با چند ترفند ساده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۰:۳۰

 کد خبر: 13499
 18 بازدید

کاهش استرس با چند ترفند ساده

با چند راهکار ساده می توانید استرس خود را کنترل و کاهش دهید. به نکات زیر توجه کنید: ۱- رژیم غذایی خود را تغییر دهید اضطراب ممکن است به دلیل غذا نخوردن ناکافی یا نامناسب بروز کند. اگر قند خون شما کم باشد ممکن است احساس اضظراب بیشتری کنید. ۲- عطر سنبل بزنید سنبل علاوه […]

با چند راهکار ساده می توانید استرس خود را کنترل و کاهش دهید. به نکات زیر توجه کنید:

۱- رژیم غذایی خود را تغییر دهید

اضطراب ممکن است به دلیل غذا نخوردن ناکافی یا نامناسب بروز کند. اگر قند خون شما کم باشد ممکن است احساس اضظراب بیشتری کنید.

۲- عطر سنبل بزنید

سنبل علاوه بر زیبایی، بوی فوق العاده ای دارد که در واقع یک مستی آور خفیف و امن است. به همین دلیل برای کمک به افرادی که در موقعیت های استرس زا هستند کمک کننده است و احساس آرامش بیشتری می آورد.

۳- از مکمل های والرین استفاده کنید

والرین کاهنده اضطراب است و به خواب طبیعی کمک می کند، در نتیجه مصرف آن پیش از رانندگی توصیه نمی شود. والرین بیشتر به شکل کپسول قرار دارد.

۴- چای بابونه بنوشید

بابونه در اشکال مختلف وجود دارد اما اغلب در چای یا به عنوان دمنوش مصرف می شود. بابونه به همان بخش از مغز واکنش نشان می دهد که یک داروی دیازپام تاثیر می گذارد.

۵- بیشتر ورزش کنید

با حدود ۳۰ دقیقه ورزش در هر روز، بدن خود را در برابر اضطراب مقاوم کنید. این که چه ورزشی می کنید مهم نیست، فقط سعی کنید فعال باشید.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : روان شناسی
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات