خبرهای ویژه

» سلامتی » کودکان را به هوا پرت نکنید!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۲:۰۰

 کد خبر: 12854
 88 بازدید

کودکان را به هوا پرت نکنید!

نوزادان مغز نرم و عضلات گردن ضعیفی دارند. پرت کردن کودک به هوا می تواند به مغز آن در داخل جمجمه ضربه بزند. اینکار می تواند باعث خونریزی و تورم مغز شود. همچنین ممکن است باعث شکستن استخوان ها ، آسیب به چشم ها، ستون فقرات و گردن کودک شود. گاهی ممکن است پس از […]

نوزادان مغز نرم و عضلات گردن ضعیفی دارند. پرت کردن کودک به هوا می تواند به مغز آن در داخل جمجمه ضربه بزند. اینکار می تواند باعث خونریزی و تورم مغز شود. همچنین ممکن است باعث شکستن استخوان ها ، آسیب به چشم ها، ستون فقرات و گردن کودک شود.
گاهی ممکن است پس از تکان دادن زیاد کودک ، کودک گریه کند که دلیل آن این است که تکان دادن به مغز کودک آسیب میرساند و در نهایت باعث گریه کودک میشود.
پرتاب کودک به سمت بالا و گرفتن او ، شاید در ظاهر برای بچه نشاط‌آور باشد اما باعث ایجاد سندروم تکان کودک می‌شود که جان کودک را به خطر می‌اندازد.

پرتاب کردن شیرخواران (کودکان زیر دو سال) به سمت بالا، بسیار خطرناک است. با پرتاب کردن کودک به سمت بالا و به خاطر حجم و چگالی بالاتر مغز نسبت به بدن؛ آسیب جدی به مغز وارد شده و می‌تواند لخته خون و مشکلات مغزی در بچه ایجاد کند.


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : سلامتی , کودکان
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات