خبرهای ویژه

» خواص مواد غذایی » کیوی و دیابت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۸ - ۹:۰۰

 کد خبر: 12663
 67 بازدید

کیوی و دیابت

عدم کنترل قند خون با چاقی ،ا بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی همراه است. بنابراین برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند، کنترل قند خون بسیار مهم است. قند خونتان را با خوردن کیوی کنترل کنید : غذاهایی مانند نان سفید، دونات، نوشیدنی های شیرین به سرعت هضم میشوند و […]

عدم کنترل قند خون با چاقی ،ا بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی همراه است. بنابراین برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند، کنترل قند خون بسیار مهم است.
قند خونتان را با خوردن کیوی کنترل کنید : غذاهایی مانند نان سفید، دونات، نوشیدنی های شیرین به سرعت هضم میشوند و باعث افزایش شدید سطح قند خون میشوند. بعضی غذاها مانند میوه های تازه ، سبزیجات ، غلات و حبوبات منبع خوبی برای کربوهیدرات هستند ، به آرامی هضم میشوند و سبب افزایش قند خون میشوند.
چگونه کیوی می تواند به تنظیم قند خون شما کمک کند : محتوای فیبر بالا موجود در کیوی باعث کاهش جذب قند در طی هضم می شود، بدین معنا که گلوکز به سرعت توسط بدن جذب می شود و تنها به آرامی به جریان خون منتقل می شود.
فیبر می تواند میزان جذب گلوکز را ازغذاها کاهش دهد : فیبرموجود در کیوی دارای ظرفیت نگهداری بسیار زیاد است. وقتی خورده می شود، فیبر کیوی جذب آب میشود و یک ژل متورم و ضخیم به وجود می آید. این ژل به قندهای کوچک تر شکسته و به آرامی وارد خون میشود. این امر باعث می شود که قند به میزان کم در خون وارد شود و انرژی تولید کند.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : خواص مواد غذایی , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

logo-samandehi
تبلیغات